TIME LAPSE NEDİR VE NASIL YAPILIR?
ADANA TIME LAPSE HİZMETİ VE TIME LAPSE UYGULAMASI

Uzun süreli time lapse gelişen teknolojiyle birlikte hayatın zamana yayılmış bir çok alanında kullanılmaya başlanmıştır. Mevsimlerin dönüşümü, bir bitkinin çürümesi, dünyamızda yarattığımız tahribatlar…

Zamanın etkileri hissedemeyeceğimiz kadar yavaş etki eder. Bu sebeple hiç kimse bir gün öncesine göre kendisini fizilsel olarak yaşlı hissetmez, ya da çocuğunun büyüdüğünü fark etmez. Bir insanın ömrünü kaydeden bir videoyu ortalama 42 milyon kere hızlandırsal 80 yaşına kadar yaşamış bir insanı doğumundan ölümüne kadar 1 dakikalık film olarak izlerdik. Keşke mümkün olabilse çok muhteşem bir video olmaz mıydı? Aslında ne kadar hızlı değiştiğimizi ancak hayatın akışında bunu nasılda fark edemediğimizi anlardık. Maalesef bunu yapmak çok kolay değildir. Çünkü insan sürekli hareket halindedir ve çekim periyodu oldukça fazladır.

Günümüz teknolojisi sabit duran nesnelerin dönüşümünü kaydetmeye izin vermektedir. Dijital fotoğraf makinelerimizle belirlenen zaman aralığı ve periyotlarda çekilen fotoğraflar birleştirilip hızlandırılarak time lapse videolar elde edilmektedir.

Özgün teknolojimizle dijital fotoğraf makinelerini akıllı hale getiriyor, uzun yıllar otonom çalışacak, uzaktan yönetilebilir sistemlere dönüştürüyoruz. Güneş enerjisiyle şehir şebekesine bağlı olmaksızın 4 mevsim 365 gün her koşulda ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi elde edebilmekteyiz. 4G ile aktarılan fotoğraflar her gün düzenli olarak denetlemekte, böylece telafisi mümkün olmayan görüntü kayıplarının önüne geçilebilmekteyiz.

Ürettiğimiz bu yüksek teknoloji sayesinde Adana il ve ilçelerinde time lapse hizmeti vermekteyiz. Adana time lapse hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TOP Call Now Button